Ana SayfaDiyarbakırBağlar​Diyarbakır'ın Silvan ve Bağlar ilçesinde bazı mahallelerin isimleri değiştirildi

​Diyarbakır’ın Silvan ve Bağlar ilçesinde bazı mahallelerin isimleri değiştirildi

Diyarbakır’ın Silvan ve merkez Bağlar ilçesinde bazı mahallelerin isimleri, İlçe Belediye Meclisleri kararıyla değiştirildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada Silvan’ın Dolaplıdere Mahallesi isminin Dolapdere, Heybelikonuk’un Heybelikonak; Bağlar ilçe sınırları içerisinde bulunan Yalankoz Mahallesi isminin ise Alankoz Mahallesi olarak değiştirildiği ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimiz Silvan ilçe sınırları içerisinde bulunan Dolaplıdere Mahallesi ismininin Dolapdere Mahallesi, Heybelikonuk Mahallesi’nin isminin de Heybelikonak Mahallesi olarak değiştirilmesine ilişkin Silvan Belediye Meclisinin 2 Aralık 2020 tarihli ve 2020/70 sayılı kararı, Valiliğimizin 1 Şubat 2021 tarihli ve 2195 sayılı oluru ile uygun görülmüştür.

İlimiz Bağlar İlçe sınırları içerisinde bulunan Yalankoz Mahallesi ismininin Alankoz Mahallesi olarak değiştirilmesine ilişkin Bağlar Belediye Meclisinin 10 Aralık 2020 tarihli ve 2020/247 sayılı kararı, Valiliğimizin 14 Ocak 2021 tarihli ve 915 sayılı oluru ile uygun görülmüştür.”

İLKHA

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR