Diyarbakır Bağlar Belediye Başkanından SMS yoluyla vatandaşlara Covid-19 uyarısı - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

17 Haziran 2020

Diyarbakır Bağlar Belediye Başkanından SMS yoluyla vatandaşlara Covid-19 uyarısı

Paylaş...
Diyarbakır Bağlar Belediye Başkanından SMS yoluyla vatandaşlara Covid-19 uyarısı
Covid-19 salgını ile ilgili son zamanlarda vaka sayısının artması üzerine Bağlar Belediyesi Başkanı Hüseyin Beyoğlu, düğün, nişan, mevlid ve toplu yemekler gibi organizasyonlardan kaçınılması çağrısında bulundu.

Mahalle ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlara kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, mahalle muhtarları ve vatandaşlara da SMS yoluyla çağrıda bulunuyor.

Beyoğlu, cep telefonlarına geçtiği SMS mesajlarında, "Kıymetli vatandaşlarımız, Coronaviruse karşı artan vaka sayılarımız, tedbirlere uyumamız gerektiğini hatırlatıyor. Virüse karşı yürüttüğümüz mücadelede, maske takarak ve sosyal mesafeye uyarak birbirimizi virüsten koruyalım." ifadelerine yer verdi.

Türkiye'nin pandemi sürecinde elde ettiği başarı ve kazanımların heba edilmesini istemediklerini vurgulayan Beyoğlu, fiziki mesafe ve maske kullanımı gibi hassas konularda taviz verilmemesi gerektiğini anlattı.

"Düğün, taziye, nişan, sünnet, mevlid ve toplu yemekler gibi hastalığın bulaşma riski yüksek olan etkinliklere katılmayalım." diyen Beyoğlu, bu zorlu sürecin ancak vatandaşların sağduyusu ve tedbirlere riayet etmesiyle aşılacağını sözlerine ekledi.

Beyoğlu, semt pazarları başta olmak üzere vatandaşların bulunduğu toplu alanlarda daha fazla denetim yapılması için de belediye ekiplerine talimat verdi.

Sosyal medya ve yazılı basın yoluyla da bilgilendirme ve uyarılarını artıran Beyoğlu, pandemi sürecinin başlamasıyla start verdikleri dezenfekte faaliyetlerinin artırılması için de temizlik müdürlüğüne yeni talimatlar verdi.

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt