Diyarbakır'da AK Partili kadınlardan sokak hayvanlarına destek çağrısı - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

25 Haziran 2020

Diyarbakır'da AK Partili kadınlardan sokak hayvanlarına destek çağrısı

Paylaş...
Diyarbakır'da AK Partili kadınlardan sokak hayvanlarına destek çağrısı
İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, parti il binası önünde yaptığı açıklamada, sahipsiz, sessiz sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve onlara dikkati çekmek istediklerini belirtti.

Dünyada yaşayanların yalnızca insanoğlunun olmadığında dikkat çeken Kaya, “Bu mavi gezegende bizim kadar Allah’ın yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerin yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli, emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız.” dedi.

“Kısıtlamalarda ve sıcağın etkisiyle can dostlarımız bitkin düşüyor”

Peygamberimizin Hadis-i Şerifini hatırlatarak konuşmasına devam eden Kaya şöyle konuştu:

“Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber sıcak havanın gelmesiyle yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedir. Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor ya da yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallahu Aleyhi Vessellem Hadis-i Şerifinde ‘Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkun!’ diyerek bizleri uyarmıştır.”

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt