Diyarbakır'da YKS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

25 Haziran 2020

Diyarbakır'da YKS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım

Paylaş...
Diyarbakır'da YKS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan öğrenci, veliler ve sınav görevlilerine ücretsiz ulaşım sağlayacak. 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günleri yapılacak olan YKS’ye girecek öğrenciler ve görevliler, ‘sınav giriş belgelerini’ veya ‘görevli kartlarını’ göstererek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanabilecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na ait toplu taşıma araçları, hafta sonu belirli saatlerde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında öğrencilerin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir sıkıntı yaşamaması için sınav günleri tam kapasite çalışacak. Pandemi nedeniyle seferlere ara verilen ilçe hatları da 27-28 Haziran 2020 tarihleri arasında 13 ilçeye 33 adet otobüs ile hizmet verecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yıl boyunca üniversite sınavına hazırlanan tüm gençlere başarılar diledi.

Diyarbakır'da YKS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım
 

1 yorum:

  1. 20 Haziran pazar günü yapılan LGS'de dışarı çıkma yasağından ötürü mağduriyet yaşadım. Sokağa çıkma yasağından ötürü hiçbir araç çalışmıyordu. Belediyenin de o gün tek aracı vardı. Bu mağduriyetlerin önüne geçin.

    YanıtlayınSil

Reklam Alt