Diyarbakır Bağlar Belediyesi, tedbirler ışığında ziyaretlerini sürdürüyor - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

15 Haziran 2020

Diyarbakır Bağlar Belediyesi, tedbirler ışığında ziyaretlerini sürdürüyor

Paylaş...
Diyarbakır Bağlar Belediyesi, tedbirler ışığında ziyaretlerini sürdürüyor
Göreve başladığı günden bu yana 200 binden fazla vatandaşı ziyaret eden Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, mart ayından itibaren Türkiye’de de etkili olan Covid-19 sürecinde dahi bu özelliğini korudu.

Maske takıp sosyal mesafe kuralına uygun olarak mahalle ve semt ziyaretlerde bulunan Beyoğlu, son olarak AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer ile birlikte Körhat Mahallesi’nde vatandaşları ve esnafı gezerek sohbet etti.

Türkiye’nin pandemi süreci ile mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürürken belediyecilik hizmetlerinin devam ettiğini belirten Başkan Beyoğlu, milletle aralarına mesafe koymamaya özen gösterdiklerini söyledi.

Son 3 ayda binlerce vatandaşla bir araya gelip sorunlarını dinleyen Beyoğlu, ”Ziyaretlerimizde hem Coronavirus ile ilgili uyulması gereken kurallar konusunda uyarılarda bulunuyoruz, hem de vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde tespit edip çözümler üretiyoruz.” dedi.

Belediyeciliği rutin hizmetlerden ibaret görmediklerini belirten Beyoğlu, bu yüzden hizmetleri devam ettirirken aynı zamanda gönüllere girmeyi de amaçlayarak hareket ettiklerini kaydetti.

Beyoğlu, ”Vatandaşlarımız bizi görünce önce şaşırıyor, sonra seviniyor ve bağırlarına basıyorlar. Bir yıl içinde gitmediğimiz mahalle ve sokak kalmadı. Bazı yerlere defalarca gittik. Vatandaşı seçimden seçime hatırlamak doğru değil. Siz onların yanında olursanız, dillerinden anlarsanız, sorunlarına pratik çözümler üretirseniz onların gönülleri size sonuna kadar açık oluyor.” ifadelerini kullandı.

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt