HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Aktaş, Sur mağdurlarının sorunlarını yetkililerle görüştü - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

17 Haziran 2020

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Aktaş, Sur mağdurlarının sorunlarını yetkililerle görüştü

Paylaş...
HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Aktaş, Sur mağdurlarının sorunlarını yetkililerle görüştü
HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Aktaş, Sur mağdurlarının yaşadığı sorunlar ve bunların çözümü ile ilgili düşüncelerini dile getirmek amacıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ufuk Nurullah Bilgin’i ziyaret etti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyarette fikir alışverişinde bulunulurken, Sur halkının yaşadığı mağduriyetlerin yol açtığı sorunlar enine-boyuna masaya yatırıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aktaş, “Geçen günlerde Sur mağdurlarını temsilen bir heyet bizi ziyaret ederek mağduriyetlerini dile getirmişlerdi. Biz de meselenin tahkikatı ve tarafımızca anlaşılması için HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayın Ufuk Nurullah Bilgin Beyi makamında ziyaret ettik. Konu hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Söz konusu meselenin takibi ile alakalı çalışmalarımız devam edecektir. İlgili birim ve yetkililerden aldığımız ve alacağımız bilgiler ışığında gerekli açıklamalarda bulunarak işin takipçisi olacağız.” dedi. 

Ziyaret vesilesiyle teşekkürlerini dile getiren İl Başkanı Aktaş, Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bilgin’e görevinde başarılar diledi.

Konuyla ilgilendiklerini söyleyen Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bilgin ise, mağduriyetlerin giderilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmelerinin devam edeceğini ifade etti.

Ziyarette HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Aktaş’a, İl Başkan Yardımcısı Metin Turan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit İleri eşlik etti.

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt