Umut Kervanı, Silvan’da Suriyeli ailenin evini onarıp yardımda bulundu - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

21 Haziran 2020

Umut Kervanı, Silvan’da Suriyeli ailenin evini onarıp yardımda bulundu

Paylaş...
Umut Kervanı, Silvan’da Suriyeli ailenin evini onarıp yardımda bulundu
Umut Kervanı Silvan Temsilciliği, Ramazan ayında tespit ettiği Suriyeli ailenin harabe evini onararak gıda ve ev eşyası yardımında bulundu.

Umut Kervanı Silvan Temsilcisi Mehmet İlay, Halep’ten gelen 7 kişilik Suriyeli muhacir ailenin harabe evlerini onardıklarını ve gıda ile birlikte ev eşya yardımda bulunduklarını söyledi.

İlay, “Umut Kervanı Silvan Temsilciliği olarak Ramazan ayında tespit ettiğimiz Halep’ten gelen Suriyeli muhacir aileye yardım etmek üzere buradayız. Yaklaşık bir ay önce komşularının bize haber vermesi üzerine gelip durumlarını gördük. Gerçekten içler açısı bir durumdaydılar. 7 kişilik bir nüfusa sahip bu aileye ilk etapta gıda yardımında bulunduk. Daha sonra kendilerine ev eşyalarını alma adına bir karar aldık. Harabe gibi olan evlerini önce tamir ederek oturulacak bir hale getirdik. Hayır sahiplerinden de topladığımız yardımlar oldu. Bu yardımlarla beyaz eşya ve ev malzemeleri de alarak Suriyeli muhacir aileye teslim ettik. Allah bütün hayırseverlerimizden razı olsun.” dedi.

İLKHA

1 yorum:

  1. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Sivil toplum kuruluşları çadırı ayakta tutan direkler gibidir. Yakınındaki fakiri en iyi tanıyan bu yardım kuruluşlarıdır.

    YanıtlayınSil

Reklam Alt