Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerinden sosyal mesafeli mezuniyet töreni - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

03 Temmuz 2020

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerinden sosyal mesafeli mezuniyet töreni

Paylaş...
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerinden sosyal mesafeli mezuniyet töreni

Tıp Fakültesi 48. dönem mezunlarının Hipokrat Yemin Töreni, Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Sosyal mesafe kuralına uygun şekilde düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyyüp Tanrıverdi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahfer Güloğlu, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ ve öğrenciler katıldı.

Tıp Fakültesi dönem birincisi Doktor Evindar Okucu, aldıkları eğitim ile 6 yılın sonunda dünyanın en zor ve özveri isteyen mesleklerinden biri olan hekim olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, emeklerinden dolayı bölüm hocalarına ve bu süreçte kendilerine destek veren ailelerine teşekkür etti. Konuşmasının ardından mezuniyet yaş kütüğüne plaket çaktı.

Dekan Güloğlu ise mezun olan öğrencilerini uğurlamanın mutluluğunu yaşarken bir yandan da öğrencilerinin bu mutlu günün de ailelerin yanlarında olamamasının en çok kendilerini üzdüğünü belirterek, öğrencilere hekimlik mesleklerinde hak ve adaleti gözetmeleri ve önemsemeleri hususunda vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından 48. dönem mezunları, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ eşliğinde hekimlik andını okudu.

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt