Diyarbakır'da 6 ilçede toplu taşıma hizmeti yeniden başlıyor - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

12 Temmuz 2020

Diyarbakır'da 6 ilçede toplu taşıma hizmeti yeniden başlıyor

Paylaş...
Diyarbakır'da 6 ilçede toplu taşıma hizmeti yeniden başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Nisan 2020 tarihinden itibaren geçici süreliğine durdurulan ilçe seferleri, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun Ulaşım Daire Başkanlığı ile yaptığı toplantının ardında 6 ilçede toplu ulaşım hizmeti yeniden başlıyor. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu Başkanlığında, kentteki ulaşım hizmeti ile ilgili yapılan toplantının ardından alınan kararla Silvan, Bismil, Ergani, Çınar, Çermik ve Hani ilçelerine 13 Temmuz 2020 Pazartesi (yarın) gününden itibaren 17 araç ile yeniden toplu ulaşım hizmeti verilecek.

Ulaşımın şehir ve medeniyetin bel kemiği olduğunu vurgulayan Karaloğlu, toplantıda vatandaşlardan gelen talep ve önerileri de değerlendirdiklerini belirterek diğer ilçelerde de ilerleyen süreç içerisinde alınacak tedbirlerle toplu taşım seferlerinin yeniden başlanacağını duyurdu.


2 yorum:

  1. Bu nasıl bir saçmalık. Çınar'a giden araç eğer köylere de gitmeyecekse gelmesinin bir anlamı yok ki. Zaten Diyarbakır'dan Çınar'a giden minibüsler var. Köylere gitmeyecekse tekrar faal olmasına gerek yok.

    YanıtlayınSil
  2. Saatler belli değil. Araçlar çok kısıtlı. Şu an Diyarbakır'dan tüm ilçelere araç var. Otobüslerin eskisi gibi aynen çalışması gerekiyor. Güzergah sıkıntı, saatler sıkıntı... Nşye tekrar aktif oldu ki?

    YanıtlayınSil

Reklam Alt