Diyarbakır Bağlar Belediyesi, Alatosun Mahallesi Köm Deresi Mezrası'na 25 ara yol kazandırdı - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

26 Temmuz 2020

Diyarbakır Bağlar Belediyesi, Alatosun Mahallesi Köm Deresi Mezrası'na 25 ara yol kazandırdı

Paylaş...
Diyarbakır Bağlar Belediyesi, Alatosun Mahallesi Köm Deresi Mezrası'na 25 ara yol kazandırdı

İlk kez kendilerine değer veren ve hizmeti ayaklarına kadar getiren bir belediye yönetimi gördüklerini belirten Alatosun Mahalle Muhtarı Âdem Karacadağ, "Halk belediyeciliğinin en güzel örneğini sergileyen Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu'ndan Allah razı olsun" diye konuştu.

Kavurucu sıcak hava ve Yeni Tip Coronavirus (Covid-19) salgını koşullarına rağmen çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Karacadağ bölgesinde yer alan Alatosun Mahallesi'ne bağlı Köm Deresi mezrasındaki yeni yerleşim yerlerine 10 günde 25 ara yol kazandırdı.

Belediye ekipleri, olası sel taşkınlarına karşı tarımsal alanlar ve hayvanların zarar görmemesi, ulaşımın da aksamaması için bu yerleşim yerlerine 40 beton boru döşemesi gerçekleştirerek ilk kez menfez köprüler kazandırdı.

200 haneden oluşan mezra sakinleri, kısa sürede kazandırılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'na teşekkür etti.

"Bugüne kadar böyle hizmet görmedik"

Alatosun Mahalle Muhtarı Âdem Karacadağ, "Karacadağ bölgesi bugüne kadar bu kadar hizmeti bir arada görmedi." diyerek durumu özetledi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun halkın taleplerini ve beklentilerini yerine getirerek hizmet seferberliğine imza attığını belirten muhtar Karacadağ, "Allah başkanımızdan razı olsun, her konuda yanımızda. Bugüne kadar böyle bir hizmet görmedik. Yolu ve menfez köprüsü olmayan yerimiz kalmadı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri içinde bulunduğumuz sıcak hava ve hastalık gibi zor koşullara rağmen fedakârca hizmet ediyor. Halkımız kendilerine verilen değer ve yapılan hizmetlerden dolayı son derece mutlu." diye konuştu.

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt