Diyarbakır Bağlar Belediyesi bayram öncesi çocukları sevindirdi - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

24 Temmuz 2020

Diyarbakır Bağlar Belediyesi bayram öncesi çocukları sevindirdi

Paylaş...
Diyarbakır Bağlar Belediyesi bayram öncesi çocukları sevindirdi

Bayram öncesi kırsal mahallelere ziyaretler gerçekleştiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve eşi Dürdane Beyoğlu, ziyaretleri sırasında çocukları sevindirirken, yaşlı ve hastaları da unutmadı.

Hüseyin Beyoğlu, Bağlar Belediye Meclisi Üyeleri Güzel Kızoğlu ve İhsan Çubuk ile birlikte Yiğityolu Mahallesi'ne gelen Dürdane Beyoğlu, burada vatandaşlarla bir araya geldi.

Dürdane Beyoğlu, bayram hediyesi olarak ihtiyaç sahibi 35 çocuğa giysi desteğinde bulunarak onlarla sohbet etti.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri, Beyoğlu ve beraberindekilere yayık ayranı ikram etti.

Beyoğlu da beraberinde getirdiği içecekleri çocuklara ikram etti, onlarla hatıra resimleri çekti. Bayram öncesinde yapılan giyim desteğinden dolayı mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar, Beyoğlu ve misafirlere yakın ilgi gösterdi.

Beyoğlu, Yiğityolu Mahallesi'nde 80 yaşındaki Huriye Eren'i evinde ziyaret etti.

Kemik erimesi hastalığına bağlı olarak yatalak durumda bulunan Huriye nine, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek duygusal anlar yaşadı.

Mahalle sakinlerinden Huriye nine, ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek Beyoğlu'na teşekkür etti. "Ne emriniz ve ihtiyacınız olursa biz hazırız" diyen Beyoğlu, hasta kadına geçmiş olsun dileğinde bulunduktan sonra evden ayrıldı.

Sıcak hava koşullarına rağmen bölgede ziyaretler gerçekleştiren Beyoğlu'nun sosyal mesafe ve maske kuralına uygun olarak gerçekleştirdiği ikinci ziyaretin adresi Sakallı Mahallesi oldu.

Burada ihtiyaç sahibi 25 çocuğa giysi desteği sağlayarak bayram öncesinde yüzlerini güldüren Dürdane Beyoğlu, bir süre sohbet edip şakalaştığı çocuklara kendi elleriyle içecek ikramında bulundu.

Daha sonra yaşlı ve hasta çiftin yaşadığı Dağ ailesine misafir olan Beyoğlu, hastalığı bulunan Huna Dağ'la bir süre sohbet ederek hayır dualarını aldı.

Beyoğlu, psikolojik sorun yaşadığı öğrenilen genç yaştaki Sibel Karakuş'u da evinde ziyaret edip moral verdikten sonra ziyaret turunu tamamladı.

Sıcak ve samimi bir tablonun yaşandığı ziyaretleri değerlendiren Beyoğlu, vatandaşlarla güçlü bir gönül bağı oluşturarak yüce dinimizin emri olan sıla-i rahim görevini yerine getirmek amacıyla gerçekleştirdikleri ziyaretleri çocukları ve hastaları sevindirerek tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt