Diyarbakır'daki evlat nöbetine bir aile daha katıldı - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

14 Temmuz 2020

Diyarbakır'daki evlat nöbetine bir aile daha katıldı

Paylaş...
Diyarbakır'daki evlat nöbetine bir aile daha katıldı

Çocukları HDP tarafından dağa gönderildiği gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Binası önünde 3 Eylül 2019 tarihinde başlayan evlat nöbeti, yeni ailelerin katılımıyla sürüyor.Evlat nöbetinin 316’ncı gününde Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde 10 yıl önce kandırılarak dağa kaçırılan oğlu Teyfur (20) için gelen anne Sever Fidan, bazı ailelerin çocuğuna kavuştuğunu görünce eyleme gelmeye karar verdiğini belirtti.

Çocuğunu PKK’den almak için PKK kampına gittiğini söyleyen anne Sever, "Ben Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinden geldim. 2010'da oğlum Teyfur çobanlık yapıyordu. Bir gün hayvanları otlatırken PKK köye gelip 20 yaşındaki oğlumun elini bağlayarak dağa kaçırdı. Ben küçük çocuğumu evde bırakıp oğlumun peşinden gittim ama PKK'liler bana çocuğumu göstermediler. Ben eve geri geldiğimde küçük yaşındaki çocuğum havale geçirmişti ve halen biraz rahatsızdır. 10 yıl boyunca hiçbir haber alamadım. Yine çocuğumu aradım. PKK çocuğumu aradığımı öğrenince bize çocuğunun dağda olduğunu söyledi. Televizyonda eylem yapan ailelerin çocuklarına kavuştuğunu gördüm. Onlardan etkilenerek buraya gelmeye karar verdim. HDP'den çocuğumu istiyorum. Çocuğumu bana vermeyene kadar burada kalmaya devam edeceğim." dedi.

Çocuğunun teslim olması için çağrıda bulunan anne Fidan, "Oğlum kaç ve polislere askerlere teslim ol. Seni çok özledik. Sensiz yapamıyoruz. Senin geleceğin günü dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

İLKHA

1 yorum:

  1. Yazık değil mi bu anaya? Alnından boncuk boncuk ter akmış. Bu halkın evlatlarından uzak durun zalimler.

    YanıtlayınSil

Reklam Alt