HDP İl Binası önündeki evlat nöbeti 316 gündür devam ediyor - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

14 Temmuz 2020

HDP İl Binası önündeki evlat nöbeti 316 gündür devam ediyor

Paylaş...
HDP İl Binası önündeki evlat nöbeti 316 gündür devam ediyor

Her sabah bir umutla uyanıp HDP Diyarbakır İl Binası önüne gelen aileler, çocuklarından gelecek hayırlı bir haberi bekliyor.Çeşitli tarihlerde çocukları HDP/PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılan gözü yaşlı aileler, Coronavirus tehlikesine rağmen eylemlerine devam ediyor.

Oğlu Tuncay Bingöl için evlat nöbetini sürdüren baba Şevket Bingöl, çocuğunu almadan ayrılmayacağını yineledi.

Baba Bingöl, "2014’ te İstanbul’da PKK tarafından kaçırılan Tuncay Bingöl’ün babasıyım. 316 gündür biz evlatlarımıza kavuşmak için burada bekliyoruz. HDP’nin gençlik yapılanması olan YDG-H burada çocuklarını bekleyen ailelerin çocuklarını kandırıp dağa çıkardı. Bu da gösteriyor ki HDP çocuklarımızı kaçırmış. Ben çocuğumu HDP’den istiyorum ve çocuğumu almadan da buradan gitmeyeceğim." dedi.

"Oğlum kaç teslim ol"

Çocuğuna teslim olması için çağrıda bulunan baba Bingöl, “Oğlum beni görüyor veya duyuyorsan kaç askere polise teslim ol. Size orada teslim olmanız durumunda devletin işkence yapacağını söylüyorlar. Onlar size yalan söylüyor. Devlet sana ceza vermeyecek. Oğlum 14 kişi teslim oldu. Sen de kaç teslim ol. Birlikte buradan gidelim.” diye konuştu.

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt