HDP önündeki evlat nöbetine 2 aile daha katıldı VİDEO - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

17 Temmuz 2020

HDP önündeki evlat nöbetine 2 aile daha katıldı VİDEO

Paylaş...
HDP önündeki evlat nöbetine 2 aile daha katıldı

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinden ve Antakya'dan 2 aile daha evlat nöbetine katıldı. Böylece 3 Eylül 2019 tarihinde başlayan evlat nöbetindeki ailelerin sayısı 319'uncu günde 147'ye yükseldi.

Kız kardeşi Esra Özkan için evlat nöbetine katıldığını belirten Ali Özkan, kız kardeşinin 2013 yılında Muş Alparslan Üniversitesinden kandırılarak dağa kaçırıldığını, o günden bu yana haber alamadıklarını söyledi."Kız kardeşimi PKK'den almak için geldim"

Özkan, "Ben buraya hem buradaki ailelere destek olmak için hem de bu melun örgütün elinden kız kardeşimi almak, ona kavuşmak ve anne babamın göz yaşlarını durdurmak için geldim. Annem, babam yaşlıdır ve salgın olduğu için gelemedi. Onların yerine ben geldim. İnşallah kardeşim gelir ve çifte bayram yaparız. Bizim gençlerden tek isteğimiz HDP/PKK'nin propagandasına uymasınlar. Kardeşim gelmezse bu mücadeleden ayrılma gibi bir niyetim yok." şeklinde konuştu.

"Oğlumun Kandil'de olduğu haberini aldık"

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinden 2015'te kandırılarak kaçırılan oğlu Mehmet Aydın için evlat nöbetine katıldığını belirten baba Nihat Aydın ise şöyle konuştu:

"Buradaki evlat nöbetine çocuğum için geldim. 2015'te sözde barış sürecinde 13 yaşındaki oğlumu HDP'liler dağa kaçırdı.  Eğer onlarda biraz vicdan varsa, çocuğumu geri göndersinler. Benim çocuğum gelmeyene kadar, buradan ya ölümüz çıkar ya da biz burayı terk etmeyeceğiz. Oğlumdan hiç haber alamadım. Oğlum sesimi duyuyorsa kaçıp devletine teslim olsun. Oğlum bir sabah okula gitti ve bir daha gelmedi. Daha sonra oğlumun Kandil'de olduğu haberini aldık."

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt