HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Aktaş’tan İl Sağlık Müdürü Tekin’e ziyaret - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

09 Temmuz 2020

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Aktaş’tan İl Sağlık Müdürü Tekin’e ziyaret

Paylaş...
HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Aktaş’tan İl Sağlık Müdürü Tekin’e ziyaret

Çin’in Wuhan kentinde görülen ve kısa zamanda dünyayı etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) salgını Türkiye ve dünya gündemdeki yerini koruyor. İkinci dalga endişesinin hakim olduğu Türkiye’de özellikle bazı illerde vaka sayılarında artış söz konusu.Vakaların artış gösterdiği iller arasında yer alan Diyarbakır, il nüfusunun yoğunluğundan dolayı potansiyel risk barındırıyor. HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Osman Aktaş, kentin sağlık durumu ve hastanelerdeki yeterlilik tablosunu birinci ağızdan öğrenmek için İl Sağlık Müdürü Tekin’i ziyaret etti.

Ziyaretlerinin ardından İLKHA’ya yaptığı açıklamada Aktaş, Diyarbakır halkına önemli çağrıda bulunarak; maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

İl Sağlık Müdürü Tekin’den kentin sağlık durumuyla ilgili bilgi aldıklarını söyleyen Aktaş, “Sağlık Bakanlığı’nın da belirlediği gibi bazı illerde Covid-19 vakalarında artış söz konusu. Bu iller arasında maalesef Diyarbakır da yer alıyor. Bu nedenle İl Sağlık Müdürü Sayın Cihan Tekin beyi ziyaret ettik. Diyarbakır’ın genel sağlık durumu ve özellikle Covid-19 ile alakalı son tabloyu konuştuk. Kendisi bu konuda detaylıca bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca hastanelerde herhangi bir sorunun olmadığını, Sağlık Bakanlığı’nın uyguladığı prosedürlere uyulduğunu ifade etti Cihan bey. Bu bilgilendirmelerinden dolayı kendilerine teşekkür ettik.” dedi.

“Hemşerilerimden üç ana unsura dikkat etmelerini istiyoruz. Maske, sosyal mesafe ve hijyen”

Diyarbakır halkına da çağrıda bulunan Aktaş, “Malum Covid-19 hepimizin tanışacağı bir hastalık. Bu salgının yayılmasının ana sebepleri arasında sosyal mesafe, hijyen ve maskenin kullanılmayışı yatıyor. Aynı zamanda toplu olarak yapılan düğün, mevlit, asker uğurlama ve herhangi bir şekilde bir araya gelmeler, virüsün bulaşmasına ve yayılmasına sebebiyet veriyor. Virüs özellikle kronik rahatsızlığı olan hastalar için daha fazla risk oluşturuyor. Bu sebeple Diyarbakırlı hemşerilerimden ricamız dikkatli olmalarıdır. Bununla birlikte üç ana unsura dikkat etmelerini istiyoruz. Maske, sosyal mesafe ve hijyen... Özellikle kalabalık yerlerde bu üç kurala dikkat edersek bu salgını atlatırız İnşallah.” ifadelerine yer verdi.

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt