Yolaltı Mahalle sakinleri: yanlış yapılan asfalttan dolayı yağmur suyu evimize giriyor - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

03 Temmuz 2020

Yolaltı Mahalle sakinleri: yanlış yapılan asfalttan dolayı yağmur suyu evimize giriyor

Paylaş...
Yolaltı Mahalle sakinleri: yanlş yapılan asfalttan dolayı yağmur suyu evimize giriyor

Yanlış yapılan asfaltlama sonucu evlerine su girdiğini belirten mahalle sakinlerinden Abdulkadir Çelen, yapılan hizmetin memnun edici olması gerektiğini belirtti.

Çelen, “Burada her sene yol çalışması yapılmıyor. Yapılan yol çalışmasında buradaki evler 20 santim topağa gömülüyor. Şu anda ben kendim evimin duvarına izolasyon örmüşüm, çünkü yağmur yağdığında benim evimin temeli zarar görüyor ve bahçeye sular giriyor. Evimin duvarları nem alıp yıpranıyor. Evimi boyamak zorunda kalıyorum. Hizmet yapılıyorsa memnun edici bir hizmet yapılması lazım.” dedi.

“Eski asfaltı kaldırıp yenisini yapsınlar”

Asfalt üstüne asfalt yapılmasından dolayı evlerinin gömüldüğünü belirten Çelen, bu durumun mağduriyet oluşturduğunu kaydetti. Çelen şunları söyledi: “Burada 2 gündür bekliyorum. Yapılan yoldan dolayı evim alta kalıyor. Yolu kazmaları için yetkilerden rica ettik. Ne yazık kimse gelip yardımda bulunmadı. Burada yol çalışması yapılıyorsa asfalt üstüne asfalt yapılmasını istemiyoruz. Eski asfaltı kaldırıp yenisini yapsınlar. Eski asfaltı kaldırmadıkları müddetçe biz sürekli bu sıkıntıları çekmek zorunda kalacağız. Çünkü benim evim her yıl yapılan yol nedeniyle gömülüyor.”

“Yağmur suyu evimin önünde birikiyor ve penceremden içeri giriyor”

Altyapı yetersizliğinden dolayı yağmur suyunun evine girdiğini ifade eden Uğurcan Balkan ise yetkililere seslerini duyuramamalarından ötürü sitemde bulundu. Balkan, “Bir senedir bu mahallede oturuyorum. Altyapı sorunundan, sokağın eğiminden ve yukarı sokaktan dolayı yağan bütün yağmur suyu benim evimin önünde birikiyor ve penceremden içeri giriyor. Daha önce yol benim evimin penceresinin hizasındaydı ama şu an daha yükseğe çıkmış. Yetkililerden altyapı yapılmasını istiyoruz ama sesimizi duyan olmuyor.” dedi.

“Ufak bir yağışta biriken sular evlerimize ve bahçelerimize giriyor”

Yol çalışmasının yanlış yapıldığını savunan bir diğer mahalle sakini Muhammed Çelen ise şunları söyledi:

“Günlerdir ikamet ettiğim mahallede yol çalışması yapılıyor. Çalışma yapılması güzel ama altyapı çalışması eksik ve eski asfaltın üzerine yeni asfalt eklendiği için de yükseklik oluşturuyor. Yol yüksek olduğu için en ufak bir yağışta biriken sular evlerimize ve bahçelerimize geliyor. Bu mahalle hep tepelik olduğu için en iyi arabalar dahi bu yokuşlardan geçemez halde olacaktır. Yetkilerin bir an evvel daha güzel bir yol yapmalarını istiyorum. Buradaki kişilere böyle yapmanız durumunda bize sıkıntı olacak diyoruz ama onlar bize ‘tamam’ deyip yine aynı şekilde işlerine devam ediyorlar. Yenişehir belediye başkanım lütfen bu duruma el atın.”

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt