Diyarbakır Bağlar Belediyesi eğitim kurslarından büyük başarı - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

05 Ağustos 2020

Diyarbakır Bağlar Belediyesi eğitim kurslarından büyük başarı

Paylaş...
Diyarbakır Bağlar Belediyesi eğitim kurslarından büyük başarı

Diyarbakır Bağlar Belediyesi bünyesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ücretsiz verilen hazırlık kursları TYT ve AYT’de büyük başarı gösterdi.

Bağlar Belediyesinin maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için geçen yıl hizmete açtığı eğitim merkezi kısa sürede ilçe halkının umudu haline geldi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından kütüphaneden eğitim merkezine dönüştürülerek üniversite adayları için Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) alanlarında kurs veren merkez, ilk yılında tarihi bir başarıya imza attı.

Modern teknolojik imkanlarla donatılan merkezde uzman eğitimciler eşliğinde eğitim gören öğrenciler, TYT’de yüzde 100 ve AYT’de yüzde 78.46 gibi önemli başarılar elde ederek örgün ve özel eğitim veren birçok eğitim kurumunu geride bırakarak belediye için gurur kaynağı oluşturdu.

Pandemi öncesinde örgün eğitim alan öğrenciler, pandemiden sonra da merkez tarafından video konferans yöntemiyle sağlanan uzaktan eğitimden yararlanarak geçtiğimiz günlerde açıklanan TYT ve AYT sınavlarında büyük başarı yakaladı.

Öğrenci velileri, sağlanan imkanların bu başarıda önemli rol oynadığına dikkat çekerek Bağlar halkına bu imkânı sağlayan Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti.

Veliler, “Böyle bir imkan sağlanmamış olsaydı çocuklarımızı özel kurslara gönderemezdik. Belediyemiz özel okulları ve özel kursları aratmayan koşullarda ücretsiz eğitim vererek çocuklarımızın geleceğine ışık tuttu. Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu başta olmak üzere eğitim merkezinde görev yapan hocalarımıza ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

“Elde edilen başarıdan dolayı çok mutluyuz”

Öğrencilerin elde ettiği başarılarla gurur duyduğunu belirten Beyoğlu, “Eğitim merkezimizde yer alan eğitmenlerimizin, yöneticilerimizin ve rehberlik birimimizin etkin ve uyum içinde çalışmasıyla elde edilen başarı bu başarıdan dolayı tüm ekibimizi tebrik ediyorum. Çocuklarımızın geleceğine katkı sağlayarak onları hayallerine bir adım daha yaklaştırdığımız, aynı zamanda da ailelerimize bu anlamda yardımcı olabildiğimiz için çok mutluyuz. Öğrencilerimizin başarılarının daim olmasını diliyor ve hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum." dedi.

Bu yıl da hizmet verecek

Bağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, üniversite adayları için Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen hazırlık kursları 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı için yeniden kayıt almaya başlayacak.

Başkan Beyoğlu, geçen yıl 500’e yakın öğrencinin ücretsiz olarak faydalandığı eğitim merkezinin aynı koşullarda bu yıl da maddi imkansızlıklardan dolayı özel kurslara gidemeyen öğrencilere hizmet vereceğini ifade etti.

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt