Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kurban kesim yerlerini denetledi - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

02 Ağustos 2020

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kurban kesim yerlerini denetledi

Paylaş...
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kurban kesim yerlerini denetledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, insan, hayvan ve çevre sağlığı için kurban kesim noktalarında denetim gerçekleştirdi. Halkın sağlığını korumak adına gerçekleştirilen denetimlerde, COVID-19 salgını ve alınması gereken tedbirler konusunda ilgililere uyarılar yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ doğrultusunda, kurban kesim noktalarında Covid-19 kurallarının denetimi gerçekleştirildi. Zabıta ekipleri, kurban kesim tesisindeki hayvanların sevk ve sağlık kontrolü belgelerini de kontrol ettiler.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “Halk ve çevre sağlığı hassasiyeti çerçevesinde koruyucu ve önleyici tedbirlerin eksiksiz uygulanması için kurban kesim yerleri denetlenmektedir. Kurban kesimi için uygun şartlar taşımayan kesim yerlerine izin verilmeyecektir. Vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için Zabıta ekiplerimiz bayram boyunca görevlerinin başında olacaktır” denildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt