Diyarbakır Dicle'de kaybolan 4 yaşındaki Miraç’tan 5 gündür haber alınamıyor VİDEO - Haber Diyarbakır

Son Haberler

Reklam Üst

04 Ağustos 2020

Diyarbakır Dicle'de kaybolan 4 yaşındaki Miraç’tan 5 gündür haber alınamıyor VİDEO

Paylaş...
Diyarbakır Dicle'de kaybolan 4 yaşındaki Miraç’tan 5 gündür haber alınamıyor

Kurban Bayramı’nda Diyarbakır'dan akrabalarını ziyaret için Dicle ilçesinin Kelekçi Mahallesine gelen 3 çocuk annesi Firdevs Çiçek, evin önünde oynarken bir anda gözden kaybolan 4 yaşındaki oğlundan günlerdir haber alamıyor.Haber verilmesi üzerine bölgeye sevk edilen Jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri, dağlık ve engebeli arazi ile 2 kilometre uzaklıktaki Dicle Nehri'nde hassas burunlu köpeklerle aramalarını sürdürüyor.

Çocuğun kaybolduğu anı anlatan anne Firdevs Çiçek, “Bayram ziyareti için köye geldim. Bayramın ilk günüydü, oğlum abileri ve kuzenleriyle kapının önünde oynuyordu. Dışarı çıkıp kapının önüne baktığımda oğlumu göremedim. Aramaya başladık, her yere baktık ama hiçbir yerde yoktu. Köylüler de seferber oldu. Haber vermemiz üzerine hemen gelen Jandarma da aramaya başladı. Ama hiçbir şekilde 5 gündür oğlumdan haber alamıyorum.” dedi.

“Herkesten rica ediyorum! Oğlumu bulun”

Gözyaşlarına hâkim olamayan anne Çiçek, yetkililere seslenerek, “Tüm yetkililerden rica ediyorum, oğlumu bulsunlar. 5 gündür ne ölüsünden ne de dirisinden haber alamıyorum. Dağı-taşı deldiler ama oğlumu bulamadılar. Oğlum küçücük, daha 3 buçuk yaşında. Tek başına buradan gitmiş olamaz. Her yerde aradık ama bulamadık. Tüm bakanlardan, Cumhurbaşkanımızdan rica ediyorum oğlumu bulsunlar.” ifadelerini kullandı.

Kayıp haberini sonradan alan dede Mehmet Çiçek ise, “Bayram sabahı gelinim babasıyla beraber 3 torunumu yanına alarak köye gelmişler. Saat 15.00 sıralarında çocuk kayboluyor. Akşam 20.00 sıralarında torunumun kayıp haberi geldi. Ailemle beraber saat 22.00 sıralarında köye gelirken, AFAD ve Jandarmaya haber verdik. Köye vardıktan kısa süre bir sonra gelen AFAD, Jandarma, korucular ve köylülerimizle beraber sabaha kadar aradık, bulamadık. Ertesi günden itibaren aramalara devam etmemize rağmen bulamadık. Adeta yer yarıldı içine girdi. Her kim bu çocuğu götürmüşse; bu çocuk masumdur, günahsızdır. Kim de görmüşse Allah rızası için söylesin, bize bilgi versin.” çağrısında bulundu.

İLKHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Reklam Alt