Ana SayfaDiyarbakırBağlarAK Parti Bağlar 5. Olağan İlçe Kongresi yapıldı

AK Parti Bağlar 5. Olağan İlçe Kongresi yapıldı

AK Parti Diyarbakır merkez Bağlar 5. Olağan İlçe Kongresine katılan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 22 ay içerisinde ilçede yapmış olduğu çalışmaları aktardı.

Merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi Göletli Park alanında gerçekleştirilen AK Parti Bağlar 5. olağan kongresine katılarak konuşma yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçede uzun yılların ihmali olan sorunları ortadan kaldırma adına kısa vadede önemli bir başarı sağladıklarını söyledi.

Uzun yıllar hak ettiği hizmetleri alamayarak ihmal ve istismar edilen Bağlar’da halkla güçlü bir bağ oluşturduklarına dikkat çeken Beyoğlu, ilk kez böyle bir değişimi yaşayan Bağlar halkının büyük bir teveccüh göstererek kendilerini bağrına bastığını ifade etti.

Vatandaşların kendilerine ulaşarak evlerine ve semtlerine davet ettiğini anlatan Beyoğlu, kronikleşen sorunların olduğu ilçede oluşturdukları gönül köprüsü sayesinde bir yandan farklı kesimlerin umudu ve sesi olurken diğer yandan kırsaldan merkeze kadar ilçenin her karışında vatandaşın yaşamını olumsuz etkileyen alt yapı ve üst yapı sorunlarını ortadan kaldırdıklarını söyledi.

“Projelerimizle Bağlar’ı yaşanılabilir model bir şehir haline getireceğiz”

Belediyenin kaynaklarını ve imkanlarını değerlendirirken rutin belediyecilik hizmetleri dışına çıkıp sosyal projeleri da hayata geçirdiklerini ifade eden Beyoğlu, hazırlamış oldukları projelere değindi.

Hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi aktaran Beyoğlu, “Geride bıraktığımız kısa zamanda elde ettiğimiz başarıdan cesaret alarak inşallah önümüzdeki zamanı çok daha iyi değerlendirerek vizyon projelerimizi hayata geçirip Bağlar’ı gelecekte yaşanılabilir model bir şehir haline getireceğiz.” dedi.

Beyoğlu, konuşmasında Kentsel Dönüşüm projesi başta olmak üzere yapmış oldukları çalışmalara destek veren milletvekilleri başta olmak üzere ilgili kurumlara teşekkür etti.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetim Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, Milletvekili Ebubekir Bal ve Önceki Dönem Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu, yaptıkları konuşmalarda Bağlar’da yaşanan değişim ve kısa sürede hayata geçirilen hizmetlerden dolayı Beyoğlu’na teşekkürlerini ilettiler.

Kongreye AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Milletvekili Ebubekir Bal, İl ve ilçe Başkanları, yöneticileri ve partililer katıldı.

Tek liste ile gidilen seçimde Yeni İlçe Başkanı Ahmet Maruf Demir, görevi Eski Başkan Erkan Gezer’den devraldı.

İLKHA

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR