Ana SayfaDiyarbakırBağlar’da bir gün değil, her gün temizlik seferberliği

Bağlar’da bir gün değil, her gün temizlik seferberliği

Bağcılar Mahallesi Aram Tigran Caddesi’nde başlayan kampanyanın ilk gününe Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu da katıldı.

Temizlik elbisesi giyip eline aldığı süpürge ile sokakları temizleyerek çalışmaya destek veren Beyoğlu’nu bu şekilde gören vatandaşlar gösterdiği hassasiyetinden dolayı kendisine teşekkür etti.

İki aşamalı olarak yürütülen çalışmada çöp ve atıklardan arındırılan cadde ve sokaklar, belediyeye ait araçlar tarafından tazyikli su ile yıkanarak temizlendi.

“Temizliği yaşam biçimi haline getirmeliyiz”

“Bağlar’da bir gün değil, her gün temizlik” sloganıyla genel temizlik seferberliği yürüttüklerini belirten Beyoğlu, temizliği yaşam biçimi haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Beyoğlu, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri bu konuda son derece hassas davranıyoruz. Teknik imkanlar bakımından her türlü takviyeyi yaparak çevre dostu modern araçlarla güçlendirdiğimiz temizlik personelimiz, mesai gözetmeden vatandaşlarımıza sağlıklı, temiz ve huzurlu yaşam alanları sağlamaya gayret ediyor. Biz de çalışmaya katılarak örnek teşkil etmeye çalıştık. Pandemiden korunma yollarının başında temizlik geliyor. Vatandaşlarımızla el ele vererek temizliği yaşam biçimi haline getirmeliyiz. Yaşadığımız yerleri temiz tutmak hepimizin görevidir. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya ve katkı sunmaya davet ediyoruz.” dedi.

İLKHA

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR