Ana SayfaDiyarbakırBağlarBeyoğlu Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Beyoğlu Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, halkın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına fedakârca görev yapan, üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle mesleğini icra eden medya mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti.

İlkeli gazeteciliğin, vicdani ve ahlaki bir sorumluluğun gereği olduğunun altını çizen Beyoğlu, sorunların çözülmesine hizmet eden gazetecilik anlayışını önemsediklerini ifade etti.

İftira, yalan ve hakaret içermeyen her türlü eleştiriye sonuna kadar açık olduklarını belirten Beyoğlu, “Evrensel, vicdani ve ahlaki değerleri esas alan güçlü bir gazeteciliğin varlığını önemsiyoruz. Eleştiri elbette olmalı, yapılan yanlışların üzerine gidilerek kamuoyu ile paylaşılmalı. Ancak bunlar yapılırken yapıcı ve çözüm odaklı bir dil kullanılması önemlidir. İftira, yalan ve hakaret içeren yayınlar olmamalı. Gerçeğin peşinde koşan gazetecilere her zaman ihtiyaç vardır. Bu hususta manipülasyon ve algı içermeyen, hakikati dile getirme amacı taşıyan her türlü eleştiriye sonuna kadar açık olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu vesile ile kamuoyunu aydınlatma adına her türlü fedakârlık ve özveriyi üstlenerek görev yapan basınımızın değerli mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

İLKHA

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR