Ana SayfaDiyarbakırBismilBismil'de para kasasını çalanları bulanlara 20 bin TL ödül!

Bismil’de para kasasını çalanları bulanlara 20 bin TL ödül!

Bismil’in Akpınar Mahallesi 312. Sokak’ta bulunan tişört ve tulüm atölyesine cuma günü gece geç saatlerde pencereden giren maskeli ve eldivenli 4 hırsız, iş yerindeki 2 cep telefonu, 3 diz üstü bilgisayar ve sadaka kutusunu birlikte işçilerin parası içinde olduğu kasayı alarak kayıplara karıştı.

İçerdeki kamerayı kıran hırsızlar, zemine montajlı 300 kilogramlık kasayı yerinden söküp sürükleyerek dışarı çıkardı.

Hırsızlar, çaldıkları kasayı ve eşyaları, önce beraberinde getirdikleri tüp taşıma aracına yükledi, ardından ara sokakta park ettikleri beyaz bir arabaya yükleyerek olay yerinden kaçtılar.

İş yeri sahibi Yusuf Koç, yaptığı açıklamada, kasanın içinde işçilerin parasının yanı sıra önemli evrakların ve bir miktar altın mücevheratın da bulunduğunu belirtti. Koç, her ayın onunda işçilerin maaşını verdiklerini hatırlatarak, hırsızların da bunu bildiklerini ve kasanın dolu olduğu bir vakitte hırsızlık yaptıklarına dikkat çekti.

Güvenlik kamerası kayıtlarını incelediklerinde hırsızların, iş yerinin her yerini biliyormuşçasına rahat davrandıklarını ifade eden Koç, “Sabah iş yerine geldiğimizde durumdan haberdar olduk, hemen emniyeti aradık. Polis buraya gelerek incelemede bulundu, sağ olsunlar ilgilendiler. İnşallah hırsızları yakalarlar.” dedi.

Koç, “İşçi kardeşlerimiz rahat olsun, inşallah iki gün içinde maaşlarını vereceğiz. Bizim, emniyetten istediğimiz hırsızların bir an önce yakalanmalarıdır.” ifadesini kullandı.

“Hırsızları yakalamak için yardımcı olanlara 20 bin TL ödül vereceğiz”

Hırsızların bulunup yakalanması için vatandaştan da destek isteyen Koç, “Buradan basın yoluyla vatandaşlara sesleniyorum; bunları tanıyan bilen varsa emniyete bildirsin. Hırsızların yakalanmasına yardımcı olanlara ödül olarak 20 bin TL vereceğiz; yeter ki hırsızlar yakalansın.” şeklinde konuştu.

İLKHA

1 YORUM

  1. Bu Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz adilere ne zaman dur denecek?

    İnsan biraz utanır biraz ar eder yahu başkasının malını, parasını çalmak nasıl bir duygu? Hiç mi vicdan sızlamıyor? Gidip çalışıp alnının hakkıyla kazanmak kadar güzel bir şey yoktur.

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR