Ana SayfaDiyarbakırBismil​Diyarbakır Bismil'de para kasasını çalan eski çalışan çıktı

​Diyarbakır Bismil’de para kasasını çalan eski çalışan çıktı

Bismil’in Akpınar Mahallesi 312. Sokak’ta bulunan tişört ve tulüm atölyesine geçtiğimiz hafta gece geç saatlerinde pencereden giren maskeli ve eldivenli giren 4 hırsız, iş yerindek 2 cep telefonu, 3 diz üstü bilgisayar ve sadaka kutusunu birlikte işçilerin parası içinde olduğu kasayı alarak kayıplar karışmıştı.

Hırsızlık olayının ardından çalışma başlatan Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ekipleri, çevrede bulunan 23 adet güvenlik kamerasını inceleyerek olayı 6 şahsın gerçekleştirdiğini tespit etti.

Zanlıların kimlik bilgilerini de tespit eden ekipler, olayı gerçekleştiren 3 şahıstan M. Seven, N.A ve A.A’nın ikamet ettikleri adreslere operasyon düzenledi.

Gözaltına alınan zanlılar ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Tutuklanan şahıslardan M. Seven’in, bahse konu tekstil atölyesinde daha önce çalışan elemanlardan olduğu ve hırsızlık olayından bir hafta önce işten çıktığı öğrenildi.

Zanlıların, çelik kasayı Dicle Nehrine attıklarına dair itirafının ardından Bismil Belediyesi Fen İşleri Şantiyesi ekipleri kasayı nehirden çıkardı.

İçerisinde sadece evrakların bulunduğu kasa, iş yeri sahibine teslim edildi.

Olaya karışan ve çalınan paraların kendilerinde olduğu öğrenilen diğer 3 şahsı yakalama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

İLKHA

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR