Ana SayfaDiyarbakırDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi fırınları denetledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi fırınları denetledi

Diyarbakır genelinde ekmek gramaj ve fiyat değişikliğinin ardından harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Kayapınar ilçesinde ekmek fırınlarında denetleme yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ekmek gramaj ve fiyatlarında yapılan değişikliğin ardından kentte ticari alanda faaliyet yürüten ekmek fırınlarını sıkı şekilde denetledi.

Kayapınar ilçesinde gerçekleştirilen denetimlerde, Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı Ticaret İl Müdürlüğü ile Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşlik etti.

Gıda mühendisi personellerin de hazır bulunduğu denetimlerde, ekmek fırınlarının gramaj, fiyat tarifesi, hijyen ve iş yeri açma ruhsatları kontrol edildi.

Vatandaşlardan gelen yoğun şikâyet üzerine yapılan denetimlerde gramaj eksikliği ve fiyat tarifesi gibi konularda mevzuat dışı hareket eden iş yerleri hakkında, belirlenen süre zarfında var olan eksikliklerin giderilmesi için durum tespit tutanağı tutuldu.

Kayapınar ilçesinde fırın denetimlerine başlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, denetim çalışmalarının benzerini Yenişehir, Bağlar ve Sur ilçelerinde faaliyet gösteren ekmek fırınlarında da sürdürecek.

İLKHA

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR