Ana SayfaDiyarbakırDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi köpeklerin hayata tutunmasını sağladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi köpeklerin hayata tutunmasını sağladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, soğuk havada doğum yapan anne köpek ile 5 yavruyu donmak üzereyken müdahalede bulunarak kurtardı. Yenişehir ilçesi Memur-Sen TOKİ Sitesi’nde yapılan ihbarı değerlendiren Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi yeni doğum yapmış olan anne ve 5 yavru köpeği bulundukları alandan alarak araçla hayvan barınağına nakletti.

Köpeklerin durumlarının iyi olduğu bildirildi

Ekiplerin müdahalesiyle hayata tutunan köpekler, Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilerek veteriner hekimlerce sağlık kontrollünden geçirildi. Yapılan tetkiklerin ardından köpeklerin beslenmeleri sağlandı. Sıcak yuvaya yerleştirilen anne köpek ve 5 yavrunun durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Donmak üzereyken kurtarılan köpeklerin olumsuz hava koşulları sona erene dek Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde konuk edilerek bakımları üstlenilecek. Anne köpek ve yavrularının tüm aşıları veteriner hekimler tarafından yapılacak.

Büyükşehir, sokak hayvanlarına mama bıraktı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, etkili olan kar yağışı ve soğuk havadan sokak hayvanlarının etkilenmemesi için daha önce belirlenen yerlere mama bıraktı. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, sokak hayvanlarının beslenmelerini sağlamak için vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirmeye ve hayvan beslenme odaklarına mama bırakmaya devam edecek.

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR