Ana SayfaDiyarbakırDiyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'ndan Eğil’e motel sözü

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’ndan Eğil’e motel sözü

Geçtiğimiz gün sosyal medya platformlarından canlı olarak yayınlanan sosyal medya buluşmalarında Vali Münir Karaloğlu Eğil’e motel yapılacağını açıkladı.

İlçelerin sorunlarının tek tek masaya yatırıldığı ‘Vali Münir Karaloğlu ile Sosyal Medya Buluşmaları’ programında bu hafta Eğil’in sorunları ele alındı.

Programda Vali Karaloğlu, Eğil ilçesiyle ilgili olarak, altyapıdan ulaşıma, tarım ve hayvancılıktan sosyal alanlara, sağlık ve gençlik hizmetlerinden turizme kadar vatandaşlardan gelen tüm soruları değerlendirdi.

Müjde Canlı Yayında Geldi

Diyarbakır’ın, hem tarihi yapıları, hem kutsal mekanları, hem de doğal güzellikleri ile öne çıkan bir turizm destinasyonu olan ilçesi Eğil’de, ilçeye dışarıdan gelen vatandaşların konaklayacağı bir yer bulunmadığına yönelik soru üzerine Vali Münir Karaloğlu, seyahati seven ve Eğil’i görmek isteyen vatandaşları sevindirecek müjdeyi canlı yayında verdi.

Karaloğlu, program öncesi Eğil Kaymakamı İdris Arslan ile konuyu görüştüklerini ve en kısa zamanda Eğil’in bungalovlardan oluşan bir motele kavuşturulacağını söyledi.

Devlet Hastanesi için Yer Tahsisi Yapıldı

Program esnasında ilçeye bir hastane yapılmasına yönelik gelen taleplere de cevap veren Vali Karaloğlu, 25 yataklı bir hastane için yer tahsisinin yapıldığını ve ihale sürecinin başladığını dile getirdi.

Eğil’le ilgili farklı konularda çeşitli soruların iletildiği programda Vali Karaloğlu, sentetik çim saha projesinden gençlik merkezi çalışmalarına, Eğil Kalesi ve Ziyaret Tepesi arasında yapılacak yürüyüş yolundan okullara yapılan tadilatlara ve yol yapım çalışmalarına kadar tüm soruları cevaplandırdı.

Karaloğlu programın sonunda, sorularıyla katkı veren, önerileriyle yol gösteren bütün vatandaşlara teşekkür ederek, yayında süre nedeniyle cevaplanamayan soruların ilgili birimlere iletilerek, sorunlara yönelik gerekli çözümleri üretmeye dönük çalışmaların yapılacağını vurguladı.

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR