Ana SayfaDiyarbakırDiyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Gazeteciler, toplumun eksiksiz, tarafsız ve doğru bilgilendirilmesi açısından önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.

Son dönemde, ana akım medyanın yanı sıra yeni medya alanındaki gelişmeler, gazetecilere çok büyük sorumluluklar yüklemiştir.

Bu nedenle, dünyanın her köşesinde, haber alma ihtiyacını karşılayarak toplumun bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasında aracı olan, her türlü zorluğa ve sıkıntıya rağmen, mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca çalışan basın mensuplarımızın aldıkları sorumluluk karşısında verdikleri mücadele her türlü takdiri hak etmektedir.

Diyarbakır’ımızda da vatandaşlarımızın habere ulaşmasında gösterdikleri emek, ilimizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlamakta; şehrimizin tanıtımına ve markalaşmasına önemli katkılar sunmaktadır. Bu düşünceyle çalışan tüm basın mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, kamuoyunun bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen tüm gazetecilerimizin ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Ebediyete intikal etmiş olan gazetecilerimizi de rahmetle anıyorum.

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR