Ana SayfaDiyarbakırHÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığından Kızılay'a kan bağışı

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığından Kızılay’a kan bağışı

Merkez Kayapınar ilçesi Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan kan alma merkezinde bir araya gelen HÜDA PAR Diyarbakır İl Teşkilatı, İl Başkanı Faruk Dinç ve partililer kan bağışında bulundu.

Kan bağışı işleminin ardından bir açıklama yapan Dinç, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı olarak Kızılay’a kan vermeye gelerek toplumda duyarlılık oluşturmak ve halkı bu iyiliğe ortak etmek için Kızılay’ın kan bağışı çağrısına icabet ettiklerini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Kızılay Bölge Müdürü Doktor Naif Yılmaz’ı ziyaret ettiklerini, ardından Yılmaz’ın da kendilerine iade-i ziyarette bulunduklarını hatırlatan Dinç, şu ifadeleri kullandı:

“İl ve ilçe teşkilatlarımızı kan verme husussunda bilgilendirerek duyarlı olmaları yönünde çağrıda bulunmuştuk. İnşaallah buradaki kan verme amacımız, toplumumuzda da duyarlılık uyandırması ve önemsenmesi noktasında etkileşim oluşturmaktır.

Bir insanın canını kurtarmak tüm insanlığı kurtarmak gibidir. Kan vermeyi de bu çerçevede önemsiyoruz. Kızılay‘ın kurduğu kan verme standındaki görevli kardeşlerimizin de gayet nazik ve duyarlı olmaları bizleri ayrıca sevindirdi.”

“Bir sağlıkçı olarak kan bağışı noktasında herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum”

Herkesin kan verme noktasında hassasiyet göstermesini istediklerini belirten Dinç “Yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde, herkes salgın hastalığın oluşturduğu tahribatın farkındadır. Bir sağlıkçı olarak da kardeşlerimizin hassasiyet sahibi olmalarını istiyor kan bağışı noktasında duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.

Son olarak Dinç, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı olarak kan bağışında bulunanlara ve Kızılay çalışanlarına teşekkür etti.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığının yapmış olduğu kan bağışından duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyarbakır Kızılay Kan Bağış Uzmanı Mehmet Müjde ise “Diyarbakır HÜDA PAR İl Başkanı Faruk Bey ve değerli partililere kan bağışı hususunda gösterdikleri duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

İLKHA

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR