Ana SayfaDiyarbakırKayapınar Belediyesi 2020 yılında 60 bin ton sıcak asfalt serimi yaptı

Kayapınar Belediyesi 2020 yılında 60 bin ton sıcak asfalt serimi yaptı

Diyarbakır‘ın merkez Kayapınar Belediyesi, 2020 yılı içerisinde alt yapı ve sosyal donatılara yönelik bir çok çalışma gerçekleştirdi.

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce 2020 yılında mevcut yollar ve imara açılan yeni yollara yönelik asfalt ve kaldırım çalışmaları yürütürken onlarca taziye evi için gerekli donatıları sağladı.

İlçede çalışmalar yürüten Kayapınar Belediyesi, 2020 yılında ilçe sınırlarında yer alan kırsal mahalleler ve ilçe merkezinde imara yeni açılan yollarda stabilize ve mıcır serimi yaptı. Yapılan serim ve sıkıştırma işlemlerinde toplam 80 bin ton mıcır ve 63 bin ton stabilize dağ malzemesi kullanıldı.

25 bin metrekare kaldırım ve kilitli parke taşının döşendiği ilçede, 80 bin metrekareye tamamlanması için çalışmalar sürdürülüyor.

Asfalt ve Yama Çalışmaları kapsamında, Fen İşleri Müdürlüğü 2020 yılı içerisinde 60 bin ton sıcak asfalt ve 40 bin ton PMT malzeme ile yol yapım çalışmaları tamamlandı.

Ayrıca sosyal donatı çalışmaları kapsamında, ilçedeki 22 mahallede bulunan taziye evleri için 570 adet sedir, bin adet küçük masa-sehpa ve 27 adet büyük masa alımı yapıldı. Öte yandan ilçe sınırlarındaki köylerde bulunan 25 adet taziye evi çevresine galvanizli tel çit yapıldı.

İLKHA

CEVAP VER

Yorum Giriniz
İsminizi giriniz

KATEGORİLER

ÖNE ÇIKANLAR

YORUMLANANLAR